DOLMETSCH - ÜBERSETZUNGSDIENST- BERISHA
E-Mail-adresa: info@berisha.org     www.berisha.org
Home Veprimtaria Info Foto-Galeria Pyetje / Formular
vom deutschen ins albanische übersetzen
Info

BERISHA® „Dolmetsch – Übersetzungsdienst“ nė 22 vjetorin e fundit ėshtė zhvilluar dhe pėrsosur si partner i besueshėm pėr autoritete shtetėrore, institucione, shoqata, organizata nacionale dhe internacionale, ndėrmarrje (kompani), gazetari, agjensi si dhe pėr persona privat.

Qė nga prilli 2013 zyrėn e pėrkthimeve e udhėheq MMag. Gjuliete Berisha, shėrbimet mbesin tė pandryshuara si deri tani.

Duke marrė parasysh nga fakti i rritjes dinamike tė shkencės dhe teknikės, tė cilat sjellin pothuajse ēdo ditė terminologji tė reja, pėr atė pėrkthimi i kvalitetit tė lartė mund tė bėhet vetėm nga pėrkthyesit e specializuar. Pėrkthimi preciz kėrkon njohuri tė veēanta nga gjuha aktuale e pėrdorur dhe pėr atė lypset pretendim i lartė dhe ndjeshmėri stilistike nga pėrkthyesi. Megjithatė kėrkohet qė gjatė interpretimit tė njė gjuhe nė gjuhen tjetėr tė ruhet plotėsisht pėrmbajtja e pa ndryshuar edhe pse forma e shqiptimit mund tė stilizohet.

Duke u bazuar nga kėto fakte marr pėrgjegjėsinė dhe garantoj pėrkthime tė shpejta dhe kualitet tė lartė me shkrim tė ēdo lloj dokumenteve me akreditim gjyqėsor si dhe ēdo lloj pėrkthimi tjetėr ēoftė me shkrim apo me gojė nga kėto gjuhė: shqip-gjermanisht, gjermanisht-shqip, serbokroatisht-gjermanisht, anglisht-gjermanisht.

Ofroj mundėsinė e pėrkthimit pėrmes internetit (e-mail) nė Word-Format si dhe pėrmes telefonit.

Jap me kompetencė kėshilla juridike, ekonomike, administrative dhe sipas dėshirės suaj, ju pėrfaqėsoj dhe ju shoqėroj si pėrkthyes, si nė organe shtetėrore ashtu edhe private.

Pėr kontakte, prezantime apo bashkėpunim me kompanitė Autriake, Gjermane, Zviceriane mund tė kontaktoheni me mua.

Foto-Galeria
Ihre Vorteile: Top-Qualität - Günstige Preise - Kurze Lieferzeiten - Absolute Termintreue